Żyj smacznie i zdrowo z Gimnazjum nr 6

„Żyj smacznie i zdrowo z Gimnazjum nr 6”

Trwa już VII edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Jest to program edukacyjny  promujący właściwe nawyki żywieniowe oraz zdrowy styl życia. Uczniowie Gimnazjum nr 6 pod opieką pani H. Kaszycy przygotowali w Galerii Handlowej „Galena” w Jaworznie przedstawienie dotyczące zdrowego żywienia.

Zaprosili na nie uczniów klas pierwszych SP nr 1, SP nr 15 oraz SP nr 16, gdyż uważają, że  prawidłowe nawyki żywieniowe należy kształtować już od najmłodszych lat. Mali widzowie z zainteresowaniem obejrzeli historię grymaszącej przy jedzeniu księżniczki Marcelinki, dowiedzieli się, co na ten temat ma do powiedzenia doktor ,,Zdrówko” i śpiewające witaminki. Wzięli także udział w kilku konkursach: na przygotowanie najładniejszej zdrowej kanapki, najszybsze ułożenie puzzli, poprawne nakrycie do stołu oraz odgadnięcie przysłów i powiedzeń związanych z jedzeniem, gotowaniem i zdrowiem. Na zwycięzców czekały nagrody. W Galenie można było również obejrzeć wystawę prac nagrodzonych w konkursie plastycznym ,,Jedz zdrowo”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Jaworzna. Zachęcamy wszystkich – małych i dużych, do zdrowego odżywiania się!

Comments are closed.