Kampania naszej szkoły w Europejskim Roku Rozwoju 2015

logo

Rok 2015  został ogłoszony przez Unię Europejskim Rokiem Rozwoju. My także zdecydowaliśmy się włączyć się w działania promujące tą idee.

Poprzez zorganizowane wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole, chcieliśmy  pokazać, że nasze codzienne wybory mogą zmieniać świat oraz zainteresować i zainspirować innych uczniów, nauczycieli, rodziny czy lokalną społeczność do włączenia się w różne lokalne oraz globalne inicjatywy.

Nasze działania w ramach kampanii mają zwrócić uwagę na ważne, współczesne problemy i są sposobem na wyjaśnienie innym uczniom, nauczycielom czy po prostu obywatelom, jak szybko zmieniającym się świecie coraz istotniejsze staje się działanie na rzecz zmiany.

W ramach kampanii nasza szkoła podczas Pikniku Rodzinnego przygotowała szereg atrakcji. Były trzy punkty „workshop-owe”, które przedstawiały w jaki sposób można przerobić niepotrzebne rzeczy. Pierwsza stacja wykonywała piękne bransoletki ze starych t-shirtów, następna portfele z opakowań tetrapak. Ostatnia stacja kwiatowe opaski do włosów ze starych, sztucznych kwiatów. Wszystkie surowce zostały pozyskane na drodze zbiórek zorganizowanych w szkole. Na koniec kampanii uczniowie przygotowali pokaz mody „Stare na nowe”, w trakcie którego zaprezentowali odpowiedzialnie społecznie stroje np. sukienki ze starych koszul czy przerobione niepotrzebne t-shirty.

Wy także możecie się włączyć w działania związane z Europejskim Rokiem Rozwoju!

Więcej na stronach:

europa.eu/eyd2015/pl